[et_social_follow icon_style="slide" icon_shape="rounded" icons_location="top" col_number="auto" counts="true" counts_num="0" total="true" outer_color="dark" network_names="true"]
ZUZANA BROSKVOVÁ

Zuzana Broskvová je konzultantka spoločnosti Life Up pôsobiaca v oblasti rozvoja ľudského potenciálu, je medzinárodne certifikovaná koučka, trénerka a psychologička.

Celú svoju pracovnú kariéru, viac ako 20 rokov, sa venuje rozvoju ľudí. Pôsobila dlhé obdobie vo firemnom prostredí v manažérskych pozíciách v oblasti Human Resources. Neskôr bola na voľnej nohe a zaujímala sa o rôzne sociálne slabé skupiny a pracovala s nimi v roli kouča a konzultanta. V súčasnosti sa pripravuje na svoju budúcu rolu psychoterapeuta – aktuálne je v psychoterapeurickom výcviku proces-orientovanej psychológie.

Absolvovala niekoľko ucelených vzdelávacích programov – medzinárodne certifikovaný koučovací výcvik (ACC – certifikát ICF), Motivačné rozhovory pod vedením Jána Soukupa, Autogénny tréning, Jednoročné štúdium pracovného práva, Facilitačné zručnosti a mnohé ďalšie.

Pracuje s tímami a jednotlivcami. Zaoberá sa rozvojom tímovej spolupráce, rozvojom jednotlivcov v manažérskych zručnostiach, práci so stresom a zvládaním emócií, kde obľúbenými technikami, ktoré učí, sú relaxácia a meditácia.

Navrhuje a pripravujem vzdelávacie projekty a programy na mieru šité pre potreby klienta a cieľovej skupiny, vytvára kompletné metodiky a obsahy pre Assessment Centrá a Development centrá.

PÁR OTÁZOK PRE…    

  • Čo Ti v Tvojom poslaní / práci robí radosť?

Radosť mi robí spojenie rôznorodosti – to, že v skupinovej práci každý jednotlivec prináša niečo iné a tie odlišné pohľady a prežívanie vedia byť veľmi cenné a obohacujúce. Milujem interakcie medzi ľuďmi, lebo vždy sa počas nich vytvorí niečo nové, zaujímavé, čo si ľudia všimnú alebo uvedomia, to sú vlastne aha momenty alebo rôzne „čarovné“ okamihy – tie mám najradšej. Tréning si môžem pripraviť akokoľvek, ale nikdy neviem ako bude prebiehať, to je na tejto práci krásne, že nás núti byť prítomní a autentickí. A mám rada otvorenosť ľudí, lebo bez toho to nové objavovanie nie je celkom možné.

  • Čo Ťa napadne prvé, keď Ti niekto povie „rozvoj ľudí“?

Z môjho pohľadu je to nutnosť, bez ktorej nemôže byť ľudská existencia, rozdiel je len v tom, že niektorí to robia viac vedome a niektorí menej. Ale učíme sa všetci, zrenie a učenie sú dva procesy, ktoré prebiehajú celoživotne, lebo sme v interakcii s prostredí, všeličo sa nám deje, často bez ohľadu na našu vôľu a my sa s tým potykáme a tým sa učíme, chceme či nechceme. A to ma teší, keďže som rozvojár celou svojou dušou, tak týmto je pre mňa tento svet a život zaujímavý.

  • Podporujete rozvoj a inšpiráciu pre ľudí čo inšpiruje najviac Teba?

Silní ľudia, ktorí napriek svojej ťažkej životnej situácii dokážu mať úsmev na tvári a lásku v srdci, ktorí nebedákajú ale cenia si, to čo majú a dokážu ísť ďalej. A tiež ľudia, ktorí nežijú svoj život len pre seba a svoje blaho, ale chcú a dokážu pomáhať a dávať druhým.

  • Keď počuješ tím? S čím sú spojené prvé myšlienky?

Napadá ma slovo dynamika, lebo zažívam tímy v rôznych štádiách zrelosti a meniace sa pod vplyvom vonkajších a vnútorných okolností a ešte vzájomná synergia ako najvyšší cieľ zrelosti tímov. A potom ma napadne náš tím, Life Up, v ktorom máme veľa rešpektu, vzájomnej inšpirácie a jedinečné ľudské spojenie 😊.

  • Ako na sebe pracuješ?

Z môjho pohľadu je pre lektora a kouča jedna z najdôležitejších tém vlastného rozvoja sebapoznanie. Ja bez toho, aby som vedela o sebe, čo a prečo sa deje, neviem pomáhať iným. Preto som aj v psychoterapeutickom výcviku proces-orientovanej psychológie a veľa reflektujem, čo sa mi deje a tiež meditujem. Zároveň mám dušu objaviteľa, potrebujem sa neustále obohacovať o nové inšpiratívne myšlienky, čo ako funguje inde a iným a to následne zdieľať.

  • Aké sú aktuálne inšpiratívne tituly / zdroje, ktoré Ťa ovplyvnili?

Je toľko skvelých kníh, že sa mi to ťažko konkretizuje. V mnohých tituloch som našla veľa inšpiratívnych myšlienok, čítam veľa odborných kníh z oblasti rozvoja, psychológie a psychoterapie. Ale keby som mala povedať, ktorá kniha z oblasti biznisu ma za posledné obdobie najviac prekvapila a nadchla, tak je to určite Budoucnost organizací od Frederica Lalouxa.

  • Čo je pre Teba v živote dôležité?

Žiť s otvoreným srdcom 😊

 

Foto Radoslav Malenovský
www.fotobloger.sk