[et_social_follow icon_style="slide" icon_shape="rounded" icons_location="top" col_number="auto" counts="true" counts_num="0" total="true" outer_color="dark" network_names="true"]
TOMÁŠ LACUŠKA

Tomáš Lacuška je v súčasnosti Office administrátorom v spoločnosti Life Up. Jeho úlohou je udržiavanie chodu a administratívy. Okrem toho sa venuje zabezpečovaniu školiacich priestorov, či už tréningov alebo prenájmov. Taktiež má na starosti pomôcky, ktoré potrebujú tréneri na tréningoch, a marketing. Súčasťou tímu Life Up je od mája 2017.

Je absolventom Univerzity Sv. Cyrila a Metóda v Trnave, v odbore Sociálne služby a poradenstvo.

Možnosť pôsobiť v oblasti vzdelávania hodnotí vysoko pozitívne, nakoľko vzdelávanie podľa neho by malo byť celoživotnou záležitosťou. Sám sa snaží rozvíjať svoje poznatky v rôznych oblastiach a zvyšovať tak kvalitu svojho života. V spoločnosti Life Up má možnosť obohatiť sa o nové poznatky, rozšíriť si svoj obzor, ale aj získať tak potrebné skúsenosti.

Jeho životným krédom je citát „Every moment is another chance“. Sám sa snaží tohto výroku držať a žiť podľa neho.

Medzi jeho hobby patrí aktívny šport, turistika spojená s poznávaním krás Slovenska, čítanie kníh.

PÁR OTÁZOK PRE…

  • Čo Ti v Tvojom poslaní / v práci robí radosť?

Mne osobne robí radosť vidieť výsledok kvalitne spravenej práce.

  • Čo Ťa napadne prvé, keď Ti niekto povie „rozvoj ľudí“?

Moja prvotná myšlienka je zameraná na neustály rozvoj, celoživotné vzdelávanie. Myslím si, že človek by sa mal stále v niečom pokúšať zlepšovať, či už sú to jazyky, zručnosti využívané v pracovnom prostredí alebo oblasti jeho záujmov. Ja sa o to snažím tiež, každý deň sa v niečom zlepšovať.

  • Podporujete rozvoj a inšpiráciu pre ľudí čo inšpiruje najviac Teba?

Mňa najviac inšpiruje možnosť, príležitosť posúvať sa vpred. Aj v prípadoch, že niečo neviem, rád sa naučím niečo nové. To, že som súťaživý typ, sa odzrkadľuje aj pri rozvoji – neustále sa rozvíjať, byť lepší.

  • Keď počuješ tím? S čím sú spojené prvé myšlienky?

Tím ako pojem zažívam každodenne v práci. Myslím si, že je dôležité pracovať tímovo, pretože nedokážeme všetko spraviť samostatne, je potrebná spolupráca. Okrem toho sa s pojmom tím stretávam aj vo svojom voľnom čase. Keďže sa ako hobby venujem behu zo psom – canicrossu, aj tam musíme spolupracovať ako tím (pes – bežec).

  • Ako na sebe pracuješ?

V súčasnosti sa venujem svojmu rozvoju, napríklad učením sa ďalšieho cudzieho jazyka – nemčiny. V blízkej budúcnosti sa chcem venovať aj zlepšeniu angličtiny, poprípade ďalšiemu cudziemu jazyku. Okrem jazykov sa snažím zlepšovať svoje zručnosti, ktoré využívam v pracovnom prostredí ako online marketing, komunikáciu atď. Každý deň sa snažím niečo nové naštudovať, vytvoriť, jednoducho zlepšiť – posúvať sa vpred.

  • Aké sú aktuálne inšpiratívne tituly / zdroje, ktoré Ťa ovplyvnili?

Za posledné obdobie som prečítal viacero kníh, časť z nich bolo zameraných na oblasti mojich záujmov, ďalšia časť na môj vlastný rozvoj. Inšpiratívne tituly boli pre mňa za posledné obdobie napríklad od Malcolma Gladwella – Čo videl pes a iné dobrodružstvá, autor tu opisoval rôznych ľudí a ich cestu za úspechov. Niektorí z nich preskočili dobu a dokázali by byť úspešní aj v súčasnosti, napríklad Prečo kečup Heinz? alebo príbeh Cesara Millana, krotiteľa psov. Ďalším takýmto zdrojom je Sun -c´ – Umenie vojny, a jeho myšlienky využiteľné i dnes v bežnom živote.

  • Čo je pre Teba v živote dôležité?

Sloboda, rodina, príležitosť, presne v tomto poradí. Myslím si, že bez slobody, slobodnej vôle konať nemôže človek žiť svoj život naplno a podľa vlastných pravidiel. Človek sa neustále stretáva s otázkou, či je so svojím životom spokojný. Každý z nás by si mal položiť túto otázku a vedieť pozitívne na ňu odpovedať. Ak sa tak nedeje, niekde je chyba. Mne tieto tri zložky pomáhajú žiť si svoj vlastný sen.

 

 

 

 

 

Foto Radoslav Malenovský
www.fotobloger.sk