[et_social_follow icon_style="slide" icon_shape="rounded" icons_location="top" col_number="auto" counts="true" counts_num="0" total="true" outer_color="dark" network_names="true"]
MAREK ŠUBA

Marek Šuba mal od malička blízky vzťah k „outdoor“ prostrediu, a to ho najprv priviedlo k štúdiu životného prostredia na Strojníckej fakulte. Už počas školy však hľadal možnosť, kde by sa dal prepojiť pobyt v prírode s jeho druhou oblasťou, ku ktorej má silný vzťah, a to je práca s ľuďmi.

V začiatkoch to bola práca s deťmi a mladými ľuďmi v neziskových organizáciách, z ktorej neskôr prešiel do biznis prostredia, konkrétne do firemného vzdelávania zážitkovou formou. V tejto oblasti sa ďalej rozvíjal, či už na Slovensku alebo v zahraničí. Má absolvované viaceré komplexné kurzy ako napríklad certifikovaný kurz „outdoor tréner“ alebo výcvik „Metóda zážitkovej pedagogiky“.

V oblasti zážitkového vzdelávania pracuje od roku 2004, najprv ako interný zamestnanec vzdelávacej spoločnosti a od roku 2016 ako samostatný tréner. Následne vzniklo jeho spojenie so zážitkovou vzdelávacou spoločnosťou Štúdio zážitku, pre ktorú primárne pracuje.

Keďže s Ľubkou a jej spoločnosťou Life Up sa už nejaký čas pozná a spolupracovali spolu na viacerých projektoch, bolo prirodzené túto spoluprácu ďalej rozvíjať. Od roku 2017 vzniklo prepojenie Mareka, spoločnosti Štúdio zážitku a Ľubkinej spoločnosti Life Up na partnerskej báze.

PÁR OTÁZOK PRE…

  • Čo Ti v Tvojom poslaní / práci robí radosť?

Teší ma, že práca, ktorú robím je o osobnom kontakte. Či už medzi mnou a účastníkmi alebo medzi samotnými účastníkmi. Nič virtuálne… a keď sa nám podarí zrodiť z tohto osobného kontaktu, vzájomného stretnutia, čosi čo má pre ľudí význam tak je to úplná bomba :-).

  • Čo Ťa napadne prvé, keď Ti niekto povie „rozvoj ľudí“?

Že je to o osobnom nastavení každého z nás, osobnej motivácii pracovať na sebe. Začína to od toho, že chcem na sebe pracovať – „ja“ mám možnosť sa zmeniť.

  • Podporujete rozvoj a inšpiráciu pre ľudí čo inšpiruje najviac Teba?

Každodenné životné situácie a snaha tešiť sa z toho čo sa podarilo a brať si poučenie z toho čo nevyšlo. A samozrejme inšpirujú ma ľudia, ktorých stretávam, najmä tí, ktorí majú v sebe iskru, nadšenie pre to čo robia. To je obrovský prísun pozitívnej energie. 🙂

  • Keď počuješ tím? S čím sú spojené prvé myšlienky?

Bezpečný priestor, kde môžeš dávať zo seba to najlepšie čo v tebe je. Priestor v ktorom je vždy niekto, kto ťa podrží, ale na druhú stranu aj priestor, kde ty dávaš nezištnú podporu niekomu kto ju potrebuje.

  • Ako na sebe pracuješ?

Stále sa snažím hľadať nové zdroje, inšpirácie, ktoré by obohatili zážitkové vzdelávanie, ktoré robím. Sám sa snažím rôznymi spôsobmi vychádzať zo svojej komfortnej zóny a tým hlbšie objavovať seba samého.

  • Aké sú aktuálne inšpiratívne tituly / zdroje, ktoré Ťa ovplyvnili?

Moje dve malé deti Sárka a Samko, to sú pre mňa momentálne najväčší učitelia. Nezaťažená detská duša je úžasná J.

  • Čo je pre Teba v živote dôležité?

Byť samým sebou, byť autentický, vnútorne slobodný. A mať pred sebou vždy aspoň malý cieľ, ktorý má pre mňa, moje okolie, význam a postupnými krokmi ho napĺňať.

Foto Radoslav Malenovský
www.fotobloger.sk