[et_social_follow icon_style="slide" icon_shape="rounded" icons_location="top" col_number="auto" counts="true" counts_num="0" total="true" outer_color="dark" network_names="true"]
ĽUBICA TAKÁČOVÁ

 

Ľubica Takáčová je zakladateľka spoločnosti Life Up a je medzinárodne certifikovaná koučka a mentorka v oblasti vzdelávania a rozvoja potenciálu ľudí.

Zaoberá sa rozvojovom a vzdelávaním ľudí od roku 2000.

Vyštudovala FiFUK v Bratislave a absolvovala niekoľko študijných zahraničných pobytov (Augsburg, Londýn, Tallinn…) so zameraním na sociálnu komunikáciu a sociálne vedy. Absolvovala viac odborných školení u medzinárodne známych koučov ako Timothy Gallwey a John Horton, Sandry Wilson, Julie Hay či Marylin Atkinson. Absolvovala medzinárodný koučovací výcvik (ACC – certifikát ICF), 3 roky terapeutický výcvik (PCA), niektoré špecificky zamerané školenia v rámci Manažérskej akadémie v Nemecku. Je autorkou doplnkových sebarozvojových nástrojov, ktoré používajú ľudia v 14 krajinách Európy. Self-coaching cards for managers, Koučing bez kouča na každý deňTEAM CARDS.

Za 18 rokov praxe viedla cca 2000 školení a workshopov, bola moderátorkou a pozorovateľkou cca 130 Assessment a Development Centier atď.

Pred založením vlastnej spoločnosti pracovala vo vzdelávaní a HR od špecialistickej, po manažérsku pozíciu. Verí, že neustály ľudský rozvoj a vzdelávanie zlepšuje kvalitu života vo všetkých oblastiach. Podnecuje ostatných k neustálemu učeniu sa nezávisle na veku alebo spôsobe života, ktorý človek vedie. Vášnivo rada sa zaoberá témami a ľuďmi, ktorí pomáhajú urobiť z tohto sveta lepšie miesto pre život. Rada sa tiež obklopuje podnetnými ľuďmi a myšlienkami, ktoré jej pomáhajú rovnako ako jej klientom rásť a byť každým dňom lepším človekom.

Je vydatá, má jedného syna, venuje sa tiež foteniu, filmovej hudbe, tancu a športu.

PÁR OTÁZOK PRE…

  • Čo Ti v Tvojom poslaní / práci robí radosť?

Autentickosť a moment zážitku, ktorý dokážu vytvoriť ľudia, keď sú spolu a keď sa vzdelávajú a pracujú na sebe. 🙂 Moja práca je každý deň iná, preto mi prináša do života radosť. Denne sa presviedčam o tom, čo sme my ľudia schopní zvládnuť a aká hodnota potenciálu drieme v každom človeku.

  • Čo Ťa napadne prvé, keď Ti niekto povie „rozvoj ľudí“?

Všetko živé má tendenciu rásť – to je podstata, s ktorou pracuje humanistická psychológia a tej vo vzťahu k téme „rozvoja“ verím. A či už človek prejaví ochotu a vôľu na sebe pracovať alebo nie – to je už na slobodnom rozhodnutí každého z nás. Nezávisle na podmienkach alebo okolnostiach života sa dá žiť vedomý život, do ktorého patrí aj neustály rozvoj a vzdelávanie. A tie v nás podnecujú skutočnú ľudskú podstatu, ktorá je od prírody niekde v hĺbke človeka zakódovaná ako dobrá.

  •  Podporujete rozvoj a inšpiráciu pre ľudí čo inšpiruje najviac Teba?

Cenné životné okamihy, ktoré ma najviac učia. Zložité, ale aj tie pekné, humorné a neštandardné. Ľudia, ktorí napriek náročným životným situáciám rôzneho druhu neprestali rásť a prejavujú radosť zo života. Moji najbližší, ktorí mi denne pripomínajú, čo je v živote dôležité. 🙂

  • Keď počuješ tím? S čím sú spojené prvé myšlienky?

Vzájomný rešpekt, radosť zo spoločného zdieľania a chuť byť spolu. Ochota byť prítomný a vnímať prítomnosť človeka vedľa mňa. Schopnosť skutočne počúvať, otvorene zdieľať svoje skúsenosti a poznanie a hlavne pocit, že sa vzájomne môžeme jeden na druhého spoľahnúť.

  • Ako na sebe pracuješ?

Okrem klasického čítania nových, odborných titulov a mojich obľúbených autorov mám v priebehu každého roka zvyk absolvovať niektoré vybrané druhy vzdelávania a rozvojových aktivít v našom odbore, ktoré mi umožnia sa zastaviť a uvedomiť sa. Učenie a hlad po informáciách mám niekde geneticky zakódované ako základnú životnú potrebu. 🙂

  • Aké sú aktuálne inšpiratívne tituly / zdroje, ktoré Ťa ovplyvnili?

Je ich viac, ale výrazní autori, ktorí ma ovplyvnili sú Malcolm Gladwell, Daniel Kahneman alebo Dan Ariely. Avšak v poslednom polroku vyberiem 2 tituly, ktoré ovplyvnili moju každodennú prácu. Kniha radosti od Dalajlámu, Desmonda Tutu a Pelleriniho skvelý titul „How NASA builds teams“.

  • Čo je pre Teba v živote dôležité?

Životná rovnováha a vnútorná sloboda. Zdravie a radosť s mojimi najbližšími, rodinou, priateľmi. A v posledných rokoch si viac a viac uvedomujem silu rozhodnutí v každom okamihu života, preto je pre mňa dôležité sa poznať a robiť všetko pre to, aby som prejavovala úctu k sebe a ostatným ľuďom okolo mňa.

Foto Radoslav Malenovský
www.fotobloger.sk