[et_social_follow icon_style="slide" icon_shape="rounded" icons_location="top" col_number="auto" counts="true" counts_num="0" total="true" outer_color="dark" network_names="true"]
JANETTE LIKAVČANOVÁ

Janette Likavčanová je konzultantka spoločnosti Life Up pôsobiaca v oblasti rozvoja ľudského potenciálu, je medzinárodne certifikovaná koučka, trénerka, facilitátorka a mediátorka.

Vyštudovala Manažment a medzinárodné podnikanie v Bratislave a absolvovala intenzívny medzinárodný koučovací výcvik akreditovaný ICF (ACC – certifikát ICF). Je absolventkou dvojročného psychologického výcviku Integratívna práca s motiváciou a zmenou pod vedením odborného garanta, prof. Antona Heretika. Má akreditované mediátorské vzdelávanie, ako aj výcvik lektora ďalšieho vzdelávania s certifikáciou. Absolvovala viacero odborných školení u medzinárodne známych koučov ako je Sandra Wilson, Julie Hay či Marilyn Atkinson, a tiež množstvo ďalších, špecificky zameraných školení na Slovensku a v zahraničí.

K objavu sily koučovania ju priviedli jej dlhoročné skúsenosti v strednom a vyššom manažmente v nadnárodných spoločnostiach, kde už tiež pomáhala ľuďom objavovať ich potenciál. Výsledky sa stali pre ňu podnetom pre nové výzvy a tak sa rozhodla venovať tejto oblasti profesionálne. Vo firmách spolupracuje s manažmentom pri zavádzaní zmien a rozvoji manažérskych zručností, venuje sa téme komunikácie, konfliktov a motivácie. U ľudí veľmi intenzívne vníma ich potenciál a sprevádza ich pri porozumení samého seba,  pri nachádzaní svojich vlastných zdrojov motivácie a riešeniach prinášajúcim im efektívne a udržateľné výsledky.

PÁR OTÁZOK PRE…    

  • Čo Ti v Tvojom poslaní / práci robí radosť?

Je úžasné vidieť, ako ľudia zisťujú, že problémy dokážu riešiť. A tešia sa z objavenia vlastného potenciálu.

  • Čo Ťa napadne prvé, keď Ti niekto povie „rozvoj ľudí“?

…že začať treba od seba. 🙂

  • Podporujete rozvoj a inšpiráciu pre ľudí čo inšpiruje najviac Teba?

Riešenia, ktoré spoločne s manažérmi a ich tímami nachádzame, sú konkrétne a reálne. A za nimi sú výsledky. To je veľmi inšpirujúce.

  • Keď počuješ tím? S čím sú spojené prvé myšlienky?

Spomínam si na tímy, ktoré som viedla a na to, čo sme spolu dosiahli. Moja skúsenosť je jednoznačná – dobrý tím Ťa vždy podrží. A napadá mi ešte jedno slovo. Dôvera.

  • Ako na sebe pracuješ?

Prepájam poznatky a skúsenosti z praxe kouča, mentora, trénera a mediátora. Každý nový problém si vyžaduje iný pohľad, iný prístup, iné riešenia. Vyžaduje si to neustále získavanie nových informácií. Je to proces, ktorý sa nikdy nekončí.

  • Aké sú aktuálne inšpiratívne tituly / zdroje, ktoré Ťa ovplyvnili?

Malcolm Gladwell v knihe Výnimočný a jeho magické číslo skutočnej profesionality 10.000 hodín
Haruki Murakami s jeho smutnokrásnym príbehom Nórske drevo
Úspechy a chyby iných 🙂

  • Čo je pre Teba v živote dôležité?

Dôležité je pre mňa žiť v súlade sama so sebou a so svojimi hodnotami.

Foto Radoslav Malenovský
www.fotobloger.sk