[et_social_follow icon_style="slide" icon_shape="rounded" icons_location="top" col_number="auto" counts="true" counts_num="0" total="true" outer_color="dark" network_names="true"]
JANA LEDNÁROVÁ

Jana Lednárová je konzultantka spoločnosti Life Up, pôsobiaca v oblasti „Talent Management“, certifikovaná koučka a trénerka.

Má viac ako 20 rokov skúseností z rôznych manažérskych pozícií, najmä v oblasti HR a komunikácie. Jej prvá kľúčová líderská skúsenosť sa datuje do roku 1999, kedy založila a viedla slovenskú IT pobočku pre nemeckú spoločnosť. V podstate bola jednou z prvých žien v slovenskom IT biznise.

Neskôr bola zodpovedná za riadenie dcérskej spoločnosti nemeckej poradenskej firmy, ktorá ponúkala konzultačno-marketingové služby pre automobilový sektor. Tu mala príležitosť účastniť sa zaujímavých projektov v Európe a založiť pobočku v írskom Dubline. Jej rôznorodé profesionálne skúsenosti z malých firiem, neziskových organizácií aj korporácií z rôznych odvetví priniesli cenné zručnosti v komunikácii, riadení ľudí a projektov, ktoré rozvíja už 10 rokov ako externý konzultant.

V líderských témach sa zameriava na oblasti seba-organizácie, zvládania záťaže, uchopenia a riadenia zmien a projektového manažmentu. V portfóliu pre klientov prináša aj témy inovácií, strategického myslenia a práce s energiou v náročných životných situáciách. V tímových témach je súčasťou vybraných projektov, kde sa venuje spolu s kolegami témam tímovej dynamiky, zrelosti tímov v moderných, dospelých a učiacich sa spoločnostiach.

PÁR OTÁZOK PRE…    

  • Čo Ti v Tvojom poslaní / práci robí radosť?

  Vzájomné objavovanie a obohacovanie. Či už v roli koučky alebo trénerky vnímam vzájomné interakcie ako veľmi obohacujúce. Na workshopoch alebo stretnutiach s klientami spoločne objavujeme ich vlastné riešenia a mňa baví rola “sprevádzačky” týmto procesom. A pokiaľ klient/i zažijú čo len malý “wow efekt” – to je čistá radosť. Takisto je veľmi obohacujúce vidieť klientov tešiť sa z vlastných riešení či nových perspektív – vidieť ich motivovaných, rásť a napredovať.

  • Čo Ťa napadne prvé, keď Ti niekto povie „rozvoj ľudí“?

  Kontinuum – neprestajný osobný a profesionálny rast. Lepšie sebapoznanie. Podpora ľudí s cieľom zlepšiť kvalitu ich osobného a/alebo pracovného života.

  • Podporujete rozvoj a inšpiráciu pre ľudí  čo inšpiruje najviac Teba?

  Život a situácie, ktoré prináša. A ľudia okolo mňa. Nemusím chodiť po príklad ďaleko – Life Up združuje krásne osobnosti, ktoré ma neustále inšpirujú – ľudsky aj profesionálne.

  • Keď počuješ tím? S čím sú spojené prvé myšlienky?

  Hneď mi napadne „komunikácia“. Dobrá (v zmysle efektívna) komunikácia je alfa a omega každého vzťahu – a práve pri komplexných vzťahoch v tíme je kľúčová. Ďalšie slová, ktoré mi vyskočili, sú  spoločný cieľ, spolupráca, synergia, dynamika, rozmanitosť, dôvera, podpora…

  • Ako na sebe pracuješ?

  Neustále 😊 Baví ma sledovať trendy v HR oblasti, čítať rôzne zdroje – či už online alebo knihy na témy, ktoré mi rezonujú. A veľmi ma obohacujú diskusie s koleg(yň)ami na témy, ktoré aktuálne s klientami riešime.

  • Aké sú aktuálne inšpiratívne tituly / zdroje, ktoré Ťa ovplyvnili?

  Stálicou sú pre mňa články v HBR (Harvard Business Review), alebo knihy od Irvin D. Yalom  – emeritného profesa psychiatrie na Stanford University. Takým pre mňa najaktuálnejším titulom je Adam Grant – “Ešte si to premysli”.

  • Čo je pre Teba v živote dôležité?

  Vlastná integrita. Sloboda. Otvorená myseľ. Empatia. A samozrejme – hoc to môže znieť ako klišé – najmä zdravie, láska, rodina a priatelia.