[et_social_follow icon_style="slide" icon_shape="rounded" icons_location="top" col_number="auto" counts="true" counts_num="0" total="true" outer_color="dark" network_names="true"]
IGOR LICHVÁR

Je biznis konzultant a certifikovaný kouč, rozvoju ľudí a koučingu sa venuje od r. 1994. Najprv „skoro nevedome“ vo firme Shell, následne vo Valvoline pri vedení a riadení mnohých – pri dennodennej práci predovšetkým predajných – tímov v CEE, Rusku, Blízkom východe využívajúc interné firemné koučingové nástroje. Neskôr už cieľavedome so zameraním na koučing aj vo svoje vlastnej poradenskej firme „equidient“.

Vyštudoval Chemickotechnologickú fakultu STU (1990, SR), po nej pokračoval na King’s College, Pennsylvania (1992, USA). Je absolventom vzdelávacích, manažérskych programov a výcvikov zameraných na koučing, biznis poradenstvo, líderstvo. Má medzinárodný koučovací výcvik (2015, ICF), dopĺňa a rozvíja sa priebežne v rozličných mentoringových a nadstavbových vzdelávaniach programoch a výcvikoch.

Pôsobil dlhé roky v segmente „Oil & Gas“. Na začiatku 15 rokov vo firme Shell, najprv na Slovensku, neskôr na medzinárodných pozíciách v predaji, marketingu, korporátnom riadení, pri transformácii firiem a biznis modelov v CEE. Po 6 rokoch na pozícii generálneho riaditeľa Shell odišiel do Valvoline (Rotterdam) riadiť rozvoj predaja v CEE, Ukrajine, Kazachstane a vstup do Ruska. Od r. 2016 je aj riaditeľom a spolumajiteľom v technologickej spoločnosti IQLOGY.

Koučing a konzultantskú prax v biznise realizuje vo vlastnej spoločnosti „equidient“. Snaží sa motivovať ľudí k objaveniu vlastného potenciálu, trvalému vzdelávaniu, rozvoju a spokojnosti s tým, čo dni prinášajú. Rád pracuje s ľuďmi podobnej chémie, životného postoja, temperamentu, vysokého výkonu a aj pracovnej efektivity.

Je ženatý, má 3 deti, nádhernú rodinu, veľmi rád je na bike-u v dolinách Tatier aj v Karpatoch. Miluje vysoké hory, najmä v zime na lyžiach od Jasnej až po Chamonix, horúce leto pri mori, no predovšetkým na ňom – slobodnom a otvorenom – a všade tam s obľubou „vláči“ svoj Nikon.

PÁR OTÁZOK PRE…    

  • Čo Ti v Tvojom poslaní / práci robí radosť?

Ľuďom, ktorí majú záujem, sa snažím ponúknuť cestu k pocitu väčšej spokojnosti v čomkoľvek robia. Rád som asi najviac, ak je táto ich cesta efektívna, pomôže im k zmene a nadobudnú schopnosť a silu ju viesť práve vtedy, kedy to potrebujú.

  • Čo Ťa napadne prvé, keď Ti niekto povie „rozvoj ľudí“?

Napredovanie. Vzdelanie. Pripravenosť na život. A sloboda.

  • Podporujete rozvoj a inšpiráciu pre ľudí čo inšpiruje najviac Teba?

Predovšetkým vzácni ľudia všade okolo – múdri a skúsení, ochotní podeliť sa o myšlienky, zážitky a vlastný pohľad na svet.

  • Keď počuješ tím? S čím sú spojené prvé myšlienky?

Prvé mi napadá – spoločný cieľ a cesta k nemu s ľuďmi, ktorí ju chcú zdieľať a pomáhať si na nej. Hneď po tom – vzájomná závislosť a podpora, dôvera a spoľahnutie sa. A na záver je – radosť z práce, dosiahnutého cieľa.

  • Ako na sebe pracuješ?

Chvíle kľudu a slobody doma, aj na bike-u, aj v kopcoch, aj na mori sú miestom na čistenie si denného duševného smogu. A na to vyčistené miesto veľmi rád dopĺňam vždy čosi nové – najviac z kníh, veľa od ľudí-mentorov, veľa z TED, ale aj podcastov. 2-3 razy ročne to doplním o zmysluplný seminár, konferenciu, prednášky alebo špecifický výcvik. Snažím sa vyberať si veci podstatné a kvalitné s dlhodobým úžitkom – rád som 2-3 kroky popredu. 🙂 A ani sám neviem povedať, prečo ma učenie sa stále baví.

Aké sú aktuálne inšpiratívne tituly / zdroje, ktoré Ťa ovplyvnili?

Mám to u seba tak nejako „rozdelené na dve oblasti“: duševné a biznis inšpirácie. V tej prvej „o myslení, duši, poučeniach v živote“ sú dlho mojimi stálicami a zdrojmi autori (a tituly od nich) ako S. Covey, D. Goleman, D. Kahneman, J. Whitmore, M. Gladwell, S. Knight a mnohí, mnohí iní. V biznise zasa P. Block, P. Kotler, J. Collins a A. Osterwalder.

  • Čo je pre Teba v živote dôležité?

Hmmm… možno viacero vecí – prvou je zdravie rodiny a mojich blízkych. Kúsok vedľa je sloboda, láska, zmysluplnosť toho čo robím – pre seba a ľudí na ktorých mi záleží. Radosť z každého dňa a dobre vynaloženého úsilia.